BİLGİ İŞLEM VE UYAP BÜROSU

Bilgi İşlem Birimimizde bir Bilgisayar teknisyeni görev almaktadır. Ceza İnfaz Kurumunun tüm bilgisayar sistemlerinin ve güvenlik sistemlerinin bakım ve tamir işlemlerini yürütmektedir.

Kurumumuz bünyesinde çalışan ve Tekirdağ Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü ile İlçe Ceza İnfaz Kurumlarında çalışan tüm personelin domain portal talep açılış formlarını oluşturma, eposta , haberci, uygulama eğitimi, uygulama güncellemeleri , e-imza ilk müracaat, e-imza yenileme , uzaktan eğitim, yardım masası irtibat işlemleri gibi hizmetleri UYAP uzman kullanıcısı ve Teknik ofis yetkilisi tarafından verilmektedir.

 

     UYAP BİLİŞİM SİSTEMİ

    Adalet Bakanlığı olarak “e-devlet” sisteminin bir parçası olacak olan “e-adalet” sisteminin kurulması suretiyle, zaman kaybetmeden adaletin, en doğru şekilde yerine getirilerek, vatandaşın mağdur olmasının engellenmesi. Türkiye Cumhuriyeti Adli Sisteminin işleyişinin güvenirliğini ve doğruluğunu koruyarak sisteme hız kazandırılmak suretiyle doğru bilgiye en kısa zamanda ulaşılarak doğru kararlar alınıp, sevk ve idarenin en verimli şekilde yerine getirilebilmesi amacı ile UYAP projesi geliştirilmiştir.

   UYAP Bilişim Sistemi yargı birimlerinin ve Adalet Bakanlığının merkez birimlerinin iş süreçlerini hızlandırmayı, güvenilirliğini arttırmayı ve kurumu kâğıtsız ortama taşımayı hedefleyen bir bilgi sistemi olup tüm yargı birimlerinin her türlü yargısal ve idari faaliyetleri UYAP otomasyonu sayesinde elektronik ortamda yürütülebilir hale gelmiştir.. Detaylı bilgi için www.uyap.gov.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.
RESMİ KURUMLAR

Anayasa MahkemesiYargıtayDanıştay HSYK Adalet BakanlığıUYAPTürkiye
Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Web Sitesi © 2014 Tüm Hakları Saklıdır.
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.