Ceza İnfaz Kurumumuz 2001 yılında hizmete başlamıştır.

Kurumumuzda hükümlü / tutukluların kaldığı 103 adet 3' er kişilik oda, 59 adet tekli oda ve 1 adet işçi koğuşu bulunmaktadır.

Kurumumuz bünyesinde hükümlü/tutukluların kullanımına tahsis edilmiş olan 1 adet kapalı spor salonu, 1 adet açık çim saha, 1 adet açık halı saha, berberhane, terzihane, kütüphane, sohpet odaları, 8 adet el işi mesleki eğitim atölyesi ve okuma-yazma kursu, ingilizce kursu ile Kur-an'ı Kerim kursu verilmektedir. Bunun yanısıra hükümlü/tutukluların talebine göre İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Halk Eğitim Merkezi ile koordineli olarak kurslar açılmaktadır.

Kurumumuzda her ayın son tam haftası açık görüş, hükümlü/tutukluların kaldıkları odalara görede her ay kapalı görüş yaptırılmaktadır. Hükümlü/tutukluların her hafta 10 dakika olmak üzere telefon ile yakınlarını arama hakları vardır. Bunun yanısıra bayramlarda ve özel günlerde Bakanlığımızın belirlediği günlerde de açık görüş yaptırılır.

Kurumumuz personelide düzenli olarak hizmet içi eğitimler alarak hükümlü/tutukluları topluma kazandırmak, Cezalarını infaz etme aşamasında kendilerine bir zarar gelmemesi ve hayatlarını en rahat ve kolay geçirebilmeleri için canla-başla çalışmaktadırlar.

 

 

 

Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Web Sitesi © 2014 Tüm Hakları Saklıdır.
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.