Ziyaret Kuralları   

            Ceza İnfaz Kurumumuzda hükümlü ve tutukluların haftalık kapalı görüşleri ziyaret yönetmeliğinin ilgili maddelerinde belirtildiği şekilde hükümlü ve tutuklular eşi, çocuğu, annesi, babası, büyük annesi, büyük babası, torunu, kardeşi, gelini, damadı, kayın biraderi, baldızı, eşinin başkasından olma çocuğu, büyük anne ve büyük babasının anne ve babaları, torun çocuğu, kardeş çocuğu, eşi, amcası, halası, dayısı, teyzesi ve bunların eşleri ile vasisi ve kayyımıyla görüşebilir.

            Hükümlü ve tutuklular birinci fıkrada sayılanlar dışında kalan üç ziyaretçisini açık kimlik ve adresini Ceza İnfaz Kurumuna bildirir. Bu ziyaretçiler ölüm, ağır hastalık, doğal afet, hükümlü ve tutuklunun nakli ya da ziyaretçinin ziyaret olanağını ortadan kaldıracak yerleşim yeri değişikliği gibi zorunlu haller dışında değiştirilemez.

            Ceza İnfaz Kurumumuzda hükümlü ve tutukluların dini ve resmi bayram görüşleri ziyaret yönetmeliğinin ilgili maddelerinde belirtildiği şekilde hükümlü ve tutuklular eşi, çocuğu, annesi, babası, büyük annesi, büyük babası, torunu, kardeşi ile görüşebilir.

            Ceza İnfaz Kurumumuzda hükümlü ve tutuklular ziyaret yönetmeliğinde belirtilen yakınları ile ayın son tam haftasında açık görüş ve diğer haftalarda ise kapalı görüş yapmaktadırlar.

            Ziyaret günleri ve saatleri ile bir hükümlü ve tutuklunun görüşebileceği ziyaretçi sayısı ve süresi kurumun fiziki yapısı ve kapasitesi dikkate alınarak kurumca belirlenir.

 

 

 

Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Web Sitesi © 2014 Tüm Hakları Saklıdır.
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.